Fashion

Hello,

Dupa cum bine stiti vineri am fost prezenta la editia de anul acesta a Digital Divas 2016. Anul acesta am incalcat traditia de a ma duce insotita de o prietena si am ales ca acele cateva ore de relaxare sa le petrec alaturi de Adi si bine am facut! Ne-am distrat de minune desi ma asteptam sa-l cam plictiseasca evenimentul.

A fost un eveniment tare frumos la care bineinteles a fost prezenta toata lumea buna, cei mai mari influenceri din mediul online, dar si aspirantii. Si pe mine tot la aspiranti ma puteti trece. Evenimentul a fost ca de obicei elegant, dat fiind superba locatie, Palatul Bragadiru, mancare fina, inghetata la discretie, servita chiar de Adi Hadean, networking, gazde primitoare si muzica bunaaaa!

 

Am fost surprinsa ca desi nu mai sunt o prezenta obisnuita la evenimentele de acest gen sa imi revad o gramada de cunostinte dragi cu care am schimbat cateva vorbe.

In ceea ce priveste tinutele, normal ca fiecare a incercat sa iasa in evidenta, natura evenimentului cerea originalitate si nonconformism. Am vazut tinute frumoase, am vazut si tinute de nunta, rochii prea scurte, dar si rochii de printese. Dupa parerea mea, chiar daca era vorba de o „gala” tinutele ar fi trebuit putin mai relaxate. Ca idee, dintre tinutele elegante, mi-a placut mult rochia Laurei Cosoi, iar dintre cele mai lejere, cea a Danei Rogoz.

In ceea ce priveste atitudinea, nota 10 pentru Andreea Esca si Adi Hadean. Oameni care iti raspund salutului cu zambetul pe buze, care iti multumesc pentru o poza pe care tu le-o soliciti, oameni care poate ar avea motive sa aiba o atitudine aroganta, dar aleg sa n-o faca. Stiti ce? Cred ca spun deja un truism, dar chiar asa se intampla. In general oamenii de valoare sunt discreti, modesti si draguti. Oamenii de poleiala au zambete inghetate pe fata, sunt snobi si aroganti.

Adevaratele dive din online au fost incoronate, si ghici ce? Anul trecut dupa acest eveniment mi-am propus acelasi lucru. Sa „cresc”. A evoluat mult blogul meu intr-un an, dar mai e mult de munca. Cred ca totul incepe cu o actiune simpla a mea: sa incep sa scriu mai des! Dar timpul asta! Nu se ajunge! Voi incerca insa!

Mi-a ramas in minte o chestie care mi-a placut mult in speech-ul unei castigatoare: keep it real! E important ca in online sa ne prezentam exact asa cum suntem in viata reala. Cu bune si rele! Sa nu incercam sa fim altceva doar pentru ca asa da bine. Nu suntem perfecti. Nu suntem produsi in serie. Suntem unici. Cu bune. Cu rele.

Mai jos va pun si lista cu castigatorii de anul acesta pe care ii felicit si ii admir!

Cu drag,

L

DIGITAL DIVAS AWARDS WINNERS 2016

BEST BLOGGERS FOR SOCIAL CAUSES
1. Simona Tache – simonatache.ro
2. Melania Medeleanu – melania-medeleanu.ro
2. Tily Niculae – tilyniculae.eu
3.Ioana Macoveiciuc – printesaurbana.ro

SPECIAL PROJECTS BY BLOGGERS
1. Catwalk15 – Alina Ceușan
2. 9 luni…și o clipă – Gabriela Atanasov-Popa
2. ‪#‎LiveYourDream‬ – Ștefania Ciucă
3. Alege să slăbești sănătos – Daniela Macsim
3. My body journey – Ioana Dumitrache

BEST USE OF PHOTOGRAPHY (FASHION & BEAUTY BLOG)
1. Alina Ceușan – alinaceusan.net
2. Dana Rogoz – danarogoz.com
2. Ioana Grama – ioanagrama.ro
3. Ana Morodan – anamorodan.com
3. Diana Enciu & Alina Tanasă – fabulousmuses.net

BEST INSTAGRAM ACCOUNT
1. Dana Rogoz – @danarogoz
2. Diana Enciu & Alina Tănasă -@fabmuse_diana / @fabmuse_alina
2. Ana Morodan – @anamorodan
3. Laura Cosoi – @lauracosoi

BEST USE OF VIDEO IN BLOGGING
1. Laura Giurcanu
2. Laura Musuroaea
3. Sânziana Negru

BEST NEWCOMER FASHION BLOG
1. Carmen Grebenișan – carmengrebenisan.ro
2. Adriana Matei – misshypewit.com
3. Emanuela Pohrib – emasworld.ro
3. Ana-Maria Gheorghe – modapebune.ro

BEST NEWCOMER BEAUTY BLOG
1. Sânziana Negru – sanziananegru.com
2. Violeta Knappe – urbandiva.ro
2. Patricia Blaj – wingsforliberty.com
3. Gabriela Vasilescu – makeuponmymind.com

BEST FASHION BLOG
1. Ioana Grama – ioanagrama.ro
2. Dana Rogoz – danarogoz.com
2. Alina Ceușan – alinaceusan.net
3. Irina Markovits – stylediary.ro
3. Diana Enciu & Alina Tănasă – fabulousmuses.net

BEST BEAUTY BLOG
1. Dana Sota – danasota.com
2. Laura Musuroaea – lauramusuroaea.com
2. Maria Dragason – special-koko. com
3. Andreea Ibacka – andreeapatrascu.ro

BEST WOMEN WEBSITES
1. A List Magazine by Andreea Esca
2. AndreeaRaicu.ro
3. Cosmopolitan.ro

PEOPLE’S CHOICE AWARD
Alina Ceușan

DIGITAL DIVA OF THE YEAR
Dana Rogoz

Digital Divas 2016